Jak napisać Regulamin sklepu internetowego samodzielnie?

Jak napisać samodzielnie Regulamin sklepu internetowego?

Mam nadzieję, że przeczytałeś już mój artykuł „Własny regulamin sprzedaży – 5 powodów, by go mieć”. Warto od niego zacząć, ponieważ piszę w nim więcej o tym, po co jest Regulamin sprzedaży.

Za chwilę podzielę się z Tobą krokami, które powinieneś podjąć, żeby przygotować prawidłowy Regulamin uwzględniający wszystkie niezbędne elementy.

Jak stworzyć Regulamin dla sklepu internetowego?

Jeśli chcesz samodzielnie przygotować dokumenty:

WSKAZÓWKA 1

Uzyskaj wiedzę na temat tego, co w takim dokumencie powinno się znaleźć.

Najlepiej zacząć od artykułów na ten temat. W sieci można znaleźć dużo darmowych treści na ten temat. Polecam Ci zacząć od mojego artykułu na blogu – 7 pytań o Regulamin sprzedaży. Na fanpage @Kinga Konopelko – Prawnik przedsiębiorców znajdziesz też nagranie Live dot. legalnych aspektów sprzedaży on-line.

WSKAZÓWKA 2:

Sprawdzaj, czy wpisy są aktualne na dzień, w którym tworzysz Regulamin.

Niestety nie zawsze wszystkie wpisy są aktualizowane na bieżąco, dlatego warto zawsze zwracać uwagę czy od chwili publikacji wpisu nie zaszły zmiany w przepisach.

Jeśli takie zmiany by się pojawiły, należałoby zmodyfikować Regulamin tak by odpowiadał aktualnym wymogom.

WSKAZÓWKA 3

Nie ograniczaj się do przeczytania artykułów czy wpisów w sieci.

Należałoby przeczytać przepisy, które odnoszą się do sprzedaży on-line, żeby mieć pewność, że artykuł, na którym się opierasz i w oparciu o który chcesz przygotować Regulamin oraz inne dokumenty, a także ścieżkę Klienta uwzględnił wszystkie istotne elementy z punktu widzenia Twojej sprzedaży.

Link: Ustawa o Prawach konsumenta        
Link: Ustawa o świadczeniu usług drogą elektronicznych
Link: Ustawa – Kodeks cywilny             

WSKAZÓWKA 4

Zapoznaj się z Rejestrem klauzul niedozwolonych.

Bardzo często zdarza się bowiem, że postanowienia, na których zależy Sprzedawcy są postanowieniami niedozwolonymi. Zapoznaj się więc z Rejestrem klauzul niedozwolonych, żeby nie zarzucono stosowania tego rodzaju postanowień. Link do Rejestru

WSKAZÓWKA 5

Nie kopiuj cudzych dokumentów.

Jeśli zastanawiasz się dlaczego nie warto tego robić, zajrzyj do artykułu: „3 ryzyka, na które możesz narazić się kopiując cudzy Regulamin”


Jeśli szukasz pomocy prawnika przy przygotowywaniu dokumentów, zajrzyj do sklepu prawnego i dopasuj rozwiązanie dla Twojego biznesu i Twojego budżetu. Sprawdź czy Pakiet dokumentów z instrukcjami wideo jest dla Ciebie. W sklepie prawnym znajdziesz produkty dedykowane dla sprzedawców różnych produktów.

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ


Na jakie 3 ryzyka możesz się narazić kopiując cudzy Regulamin?

Gdzie kupić Regulamin i RODO dla sklepu internetowego? Cena oraz wskazówki, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze


REGULAMIN SPRZEDAŻY